JAUNUMI

124664

Noslēgusies Dr. Edvarda de Bono vizīte Latvijā
Apskatīt komentārus (0)


29.10.2009


Dr. Edvards de BonoNo 24. līdz 27.oktobrim Latvijā bija Eiropas „Eiropas radošuma un inovāciju gada 2009” vēstnieks Dr. Edvards de Bono. Vizītes laikā Dr. de Bono tikās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, izglītības un zinātnes ministri Tatjanu Koķi un bijušo prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, piedalījās diskusijā ar Junior Achievement skolotājiem, konferencē “Radoša domāšana un izglītība” un diskusijā „Latvijas stratēģija radošās domāšanas apmācībai izglītības sistēmā”.

Vizīte Latvijā iesākās ar ievadlekciju Junior Achievement Latvija ekonomikas skolotājiem, kuri jau ir piekrituši savu mācību stundu laikā izmantot Dr. de Bono domāšanas metodes, lai uzlabotu mācību procesu. Dr. de Bono uzsvēra, ka mūsdienu Eiropas izglītības sistēmās trūkst domāšanas un prasmju apguves. Viņš norādīja, ka domāšana nav talants, bet gan prasme, kuru ir iespējams iemācīties kā jebkuru citu prasmi, un tā būtiski uzlabo skolēnu sekmes  vairākos priekšmetos. Tāpat viņš informēja, ka pētījumi ir pierādījuši, ka domāšanas apgūšana palielina nodarbinātības iespējas, samazina vardarbību jauniešu vidū u.c.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sarunā ar Dr. de Bono piekrita, ka radošās domāšanas prasmes ir ļoti svarīgas valsts attīstībai, un pieļāva domu, ka Dr. de Bono sešu domāšanas cepuru metode būtu izmatoja arī valsts pārvaldes darbā.

Konference "Radoša domāšana un izglītība"Konferencē “Radoša domāšana un izglītība”, kuras mērķis bija rosināt diskusiju par radošas domāšanas lomu izglītības un apmācības procesā un iespējām radošās domāšanas metodes ieviest Latvijas izglītības sistēmā un iepazīties ar Dr. Edvarda de Bono radošās domāšanas metodēm, piedalījās vairāk nekā 150 dažādu jomu pārstāvji – pedagogi, uzņēmēji, lēmumu pieņēmēji, NVO pārstāvji, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, izglītības eksperti.

Roberts Dlohi, ideju grupas “Radošuma pils” līdzdibinātājs konferences noslēgumā norādīja, ka jebkurā profesijā ir nepieciešams radošums. Jānis Ošlejs, ideju grupas “Radošuma pils” līdzdibinātājs uzsvēra, ka radošums ir priekšnoteikums, lai stiprinātu inovāciju rašanos, kas savukārt veicina ekonomikas attīstību, tautsaimniecības izaugsmi un valsts labklājību kopumā.

Diskusijā par “Latvijas stratēģiju radošās domāšanas apmācībai izglītības sistēmā” īpaša uzmanība tika pievērsta tam, kādā veidā domāšanas prasmes jau tagad tiek apgūtas skolās, augtstskolās un neformālajā izglītībā un kādi papildu rīki tam būtu nepieciešami.

Dr. de Bono vizīti Latvijā rīkoja ideju grupa „Radošuma pils”. Tajā darbojas virkne pazīstamu uzņēmēju, pasniedzēju, pedagogu un citu idejas atbalstītāju.

Vizīti mūsu valstī atbalstīja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, viesnīca „Hotel Bergs”, Swedbank, Rīgas Ekonomikas augstskola, programma “Iespējamā misija” un Fazer Amica. Vizītes oficiālā aviokompānija – airBaltic. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA