JAUNUMI

Latvijas skolās mācīs radoši domāt!
Apskatīt komentārus (0)


02.09.2010


No šī gada septembra 70 Latvijas skolās pilotprojekta veidā tiek ieviests jauns fakultatīvs mācību priekšmets ”Radošā domāšana”. Ideja par šāda priekšmeta nepieciešamību pieder ideju grupai Radošuma pils, kas šogad uzsāk šo projektu – ar plašu brīvprātīgo atbalstu un Sorosa fonda Latvija finansiālu palīdzību.

Pilotprojektā pieteicās 70 Latvijas skolas no visiem Latvijas novadiem. Katru skolu, atkarībā no skolēnu skaita, pārstāvēja viens vai divi pedagogi. Pavisam jaunā priekšmeta mācīšanu pirmajā gadā apguva 100 dažādu priekšmetu skolotāji. Vēl pirms skolotāju apmācības, nedēļu ilgā intensīvā radošā laboratorijā de Bono vadībā sešu domāšanas cepuru metodi apguva 12 treneri – puse ir skolotāji, bet otra puse – pieredzējuši pieaugušo treneri.

Skolotājiem ir sagatavots mācību metodoloģiskais materiāls, kas izskaidro domāšanas pamatprincipus, aptverot kā kritisko un analītisko, tā arī radošo domāšanu. Tas ietver plašu dažādu metožu un vingrinājumu klāstu, ar kuru palīdzību iespējams strukturēt domāšanas procesu, novērst neauglīgus konfliktus, radīt jaunas idejas. Labāk zināmā no programmā iekļautajām metodēm ir tā sauktā sešu cepuru domāšana. Materiāls ir sagatavots dažādām vecuma grupām, sākot no 5 gadus veciem bērniem un beidzot ar pieaugušajiem. Pirmajā projekta gadā nolemts fokusēties uz 7. un 10. klašu skolēniem, kuri turpinātu apgūt priekšmetu arī divus nākamos gadus un jau pavisam drīz gūtu iespēju pielietot iegūtās zināšanas, pierādot sevi uzņēmējdarbībā vai kādā citā tautsaimniecības sektorā. Projektam turpinoties, tiktu iesaistītas arī citas klašu grupas. Metodikas pārzināšana ļautu integrēt domāšanas prasmes jebkura mācību priekšmeta apguvē. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA