JAUNUMI

124668

Latvijas skolotāji mācās!
Apskatīt komentārus (0)


18.08.2010


Divu dienu seminārā, 17. un 18. augustā, 100 skolotāji no 70 Latvijas skolām apgūst Edvarda de Bono izstrādāto metodoloģiju jaunās mācību programmas „Radošums un uzņēmējdarbības spēja” ieviešanai Latvijā. Jau šajā mācību gadā skolēni gan pamatskolās, gan vidusskolās varēs fakultatīvi apgūt un attīstīt savas radošās domāšanas un uzņēmējdarbības spējas.

Semināra abās dienās, b/a „Turība” telpās, skolotājiem ļoti interesantā veidā tiek pasniegtas de Bono „6 domāšanas cepures”. Darbs notiek sešās grupās, katrai grupai pēc kārtas apmeklējot visas sešas domāšanas cepuru klases. Katrai klasei ir viens vai divi vadītāji – profesionāli biznesa treneri un skolotāji – kas spēj atrast radošu, neordināru pieeju mācīšanai, piemēram, izmantojot attiecīgās krāsas palīgmateriālus, liekot izmantot uztverē un analīzē vairākas cilvēka maņas. Tāda pasniegšanas metode iedvesmo skolotājus pasniegt jauno priekšmetu skolēniem aizrautīgi un atšķirīgi no ierastā pasniegšanas veida.

Iesaistītie skolotāji uzskata, ka šī domāšanas metode ir universāla, jo strukturēta domāšana un vispusīga situācijas analīze ir pielietojama jebkurā dzīves jomā. Skolotāji cer, ka tāda veida domāšana spētu atraisīt skolēnu potenciālu skolā iegūtās zināšanas ne vien uzkrāt, bet arī pielietot. Skolotāji ir pārliecināti, ka, ieviešot šādu domāšanas priekšmetu, visi – gan skolas un skolēni, gan sabiedrība – būs ieguvēji.

Tiek sagaidīts, ka skolēnu interese par domāšanas priekšmetu tikai pieaugs. Pirmajā mācību gadā nolemts fokusēties uz 7. un 10. klašu skolēniem, kuri turpinātu apgūt priekšmetu arī divus nākamos gadus. Projektam turpinoties, tiktu iesaistītas arī citas klašu grupas. Metodikas pārzināšana ļautu integrēt domāšanas prasmes jebkura mācību priekšmeta apguvē.

Jaunā mācību programma tiek ieviesta projekta „Radošās domāšanas attīstība Latvijā” ietvaros. Tās iniciatori ir ideju grupa „Radošuma pils”, kas projektā darbojas kopā ar Sorosa fondu Latvija, Junior Achievement Latvija, LR Izglītības ministriju, kā arī citiem sadarbības partneriem.

Programma nebūtu īstenojama bez tās atbalstītājiem, kuri brīvprātīgi ieguldījuši savu kompetenci un darbu, un snieguši finansiālu palīdzību. Pateicību jāizsaka Apgādam Zvaigzne ABC, sabiedrisko attiecību aģentūrai PR Stils, Rīgas Biznesa skolai, biznesa augstskolai Turība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai, Rimi, Eko Investors un daudziem citiem uzņēmējiem un brīvprātīgajiem. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA