JAUNUMI

124713

Radošuma pils - pozitīvs brīvprātīgā darba piemērs Latvijā
Apskatīt komentārus (0)


05.12.2011


Konferences mērķis bija atspoguļot brīvprātīgā darba iespēju daudzveidību. Konferencē ar pateicības rakstu tika novērtēta Jāņa Ošleja kā labas gribas vēstnieka aktīva darbība, popularizējot Radošuma pils radošās domāšanas programmu un Eiropas brīvprātīgā darba gadu.

Konferences dalībniekus uzrunāja Latvijas Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, uzsverot, ka „ brīvprātīgais darbs ir reāla rīcība, kas apliecina cilvēku gatavību mainīt vidi sev apkārt. Diemžēl ne vienmēr valsts un pašvaldība vai citi cilvēki spēj rast tūlītējus risinājumus katra cilvēka dzīves uzlabošanai, tāpēc ir nepieciešami cilvēki , kas apzinās brīvprātīgā darba augsto vērtību, tā paplašinot savu līdzdalību sabiedrības dzīvē”.

Brīvprātīgā darba gada devīze „ Esi brīvprātīgais! Uzdrošinies izmainīt! ” sasaucas ar  Radošuma pils darbības principiem un mērķi – sekmēt Latvijas labklājību, veicinot radošo domāšanu un inovācijas, kļūstot par radošās domāšanas centru. Radošuma pils dibinātāju rīcība bija balstīta uz brīvprātīgumu. Šo principu turpina arī treneri, nesavtīgi ziedojot savu laiku un zināšanas Latvijas skolotāju izglītošanai.

Radošuma pili konferencē pārstāvēja Ieva Kimonte, Radošuma pils direktore, kura iepazīstināja konferences dalībniekus ar Radošuma pils darbību un iesaistījās diskusijā ar Izglītības un zinātnes ministru par skolotāja lomu, veicinot skolēnos izpratni par vērtībām un sociālo atbildību, kas veicinās skolēnu interesi iesaistīties brīvprātīgā darbā.

Brīvprātīgais darbs visā pasaulē ir atzīts un izplatīts veids, kā uzlabot savu un apkārtējo dzīves kvalitāti un tajā var iesaistītais ikviens, vajag vien patiesu vēlmi darboties. Brīvprātīgajā darbā ir iesaistījušies 100 miljoni Eiropas iedzīvotāju. Latvija ierindojas to valstu vidū, kurā brīvprātīgajā darbā iesaistās 20 – 29% iedzīvotāju. Visaktīvākie brīvprātīgie Latvijā ir vecuma grupā no 15 līdz 30 gadiem.

Pētījums par brīvprātīgo darbu Latvijā un citi konferences materiāli ir pieejami šeit.

 




      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA