JAUNUMI

124721

Saldus novada Pampāļu pamatskola ir lepna par sasniegto: skolai ir sava radošā siena
Apskatīt komentārus (0)


09.03.2012


Pampāļu pamatskolā radošums ir ļoti daudzveidīgs savās izpausmēs: regulāri notiek radošuma stundas, radošuma metodes tiek izmantotas arī mācot tādus mācību priekšmetus, kā, piemēram, matemātiku un sociālās zinības, kā arī klases stundās. Pateicoties divām radošām un aktīvām skolas skolotājām - Lindai Graubergai un Andai Baltiņai – dzīve skolā ir patiešām daudzkrāsaina. Skolā tiek organizēti pasākumi un aktivitātes, kas rosina domāt un paskatīties uz daudziem jautājumiem no cita skatu punkta. CoRT1 radošās domāšanas metodes tiek plaši izmantotas: skolēni tiek rosināti saskatīt visus faktorus, sekas un iznākumu gan skolas tradicionālo pasākumu ietvaros, piemēram, veselības nedēļā, karjeras mēnesī, gan meklēt iespējas, pieņemt lēmumus un izvērtēt rezultātu, piemēram, gatavojot Miķeļdienas tirdziņu skolā. Jau gadskārtēji skolēnu iemīļots ir nakts pasākums skolā „Neļauj draugam aizmigt!”, kas tiek pavadīts pildot dažādus uzdevumus, skatoties filmas un diskutējot. Radošus,  domāšanu attīstošus uzdevumus skolēni veic arī brīvlaikā – arī šobrīd skolēni ir saņēmuši uzdevumu izveidot video sižetu vai prezentāciju par situāciju, kas atbilstu seku un iznākuma tematam. Skolēni labprāt veic šādus uzdevumus un viņiem jau ir pieredze līdzīgu uzdevumu veikšanā.

Par to, ka vienai no skolas sienām ir jātop zaļai, skolēniem un skolotājām bija skaidrs jau kopš oktobra. Taču tik nozīmīgam pasākumam ir nepieciešama rūpīga sagatavošanās. Skolēni ar lielu prieku un rūpību aktīvi iesaistījās sagatavošanas procesā – veidoja skices, kopā ar skolas saimnieku izraudzījās piemērotu krāsu un gaidīju šo īpašo dienu. Pienāca otrais mācību pusgads un projektu nedēļa, kurā tika izvēlēta „laimīgā” siena un visi kopīgi vienojās, ka ZAĻĀ diena būs 16. februāris. Šajā dienā visi, bruņojušies ar otām, rullīšiem, zaļo krāsu un citiem nepieciešamajiem instrumentiem, ķērās klāt sienas krāsošanai. Nemaz jau tik viegli tas nebija - spraigā darbā pagāja visa pēcpusdiena. Taču rezultātā skolēni ir lepni par paveikto, jo VIŅI PAŠI AR SAVĀM ROKĀM IR NOKRĀSOJUŠI SKOLĀ SIENU. Katru dienu, ejot pusdienot, skolēni iet tai garām un viņu galvās rosās daudzas radošas domas par iespējām papildināt šo sienu, lai tā kļūtu interesantāka.

Skolotāja Linda Grauberga ir gandarīta par paveikto: „Tā mūsu skolā kopā ar pavasari ienāk arī ZAĻĀ siena, kas kļūst garāka. Kā pavasarī pieklājas, kad pamazām viss kļūst zaļš un atdzīvojas.”

Zaļi krāsotā siena patīk ikvienam, varbūt arī tāpēc skolā notiek rosība un, iespējams, ka tuvākās nedēļas laikā, skolas zaļā siena piedzīvos vēl kādas pārmaiņas.

Bilžu galerijā varat aplūkot 7. klases skolēnus un skolotāju darba procesā, sākotnējās skices un jauno, ZAĻO sienu.

 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA