JAUNUMI

124738

Koučinga programma šobrīd un perspektīvā
10.12.2013


Jau no 18.oktobra ir sākušās pirmās mācības ar augsti motivētiem skolotājiem un skolu direktoriem no vairākiem Latvijas novadiem. Tās noslēgsies 7. februārī un pēc to noslēguma tiks plānotas nākamās. Atkarībā no interesentu daudzuma būs iespējams arī veidot vasaras nometni par šo tēmu. Tomēr, ja runājam par skolu kā organizāciju, ir skaidrs, ka lielākā metodes vērtība atklājas nevis tikai dažu skolotāju vai organizācijas dalībnieku apmācībā, bet sistemātisks un stratēģisks darbs ar visu skolu. Viens no nākamajiem programmas veidotāju izaicinājumiem būs sadarbība ar veselu skolu kā organizāciju, kurā ieviest un īstenot koučinga kultūru, lai pieredzētu iespējami maksimālu efektivitāti.

Atsauksmes no dalībniekiem

“Es zināju, ka būs labi, bet es nezināju, ka būs Tik labi!”

Lauma Abramsone, skolotāja

 

“Teorija ir viens, bet tad, kad pieslēdz domāšanu un dara, tad tas ir pavisam cits. Praktisko darbu vērtība. Treniņos izjūtam visu uz savas ādas.”

Lāsma Plaude, skolotāja

 

“Kā runāt par vienkāršām tēmām - tas var būt ne tik vienkārši. Sniegt atgriezenisko saiti utt..“

Marita Bašlika, skolotāja

 

“Metodes, ko apguvu, es redzu, kur to var izmantot skolā.”

Kārlis Strautiņš, direktors

 

“Praktiskie darbi dod vērtību par to, kas un kā darbojas praksē. Pēc teorijas viss šķiet vienkārši un loģiski, bet tad, kad to sāk mēģināt, tad rodas gan jautājumi, gan atklāsmes.”

Inese Zlaugotne, skolotāja un direktora vietniece

 

“Man patika darbs pie savu mērķu izvirzīšanas un pārskatīšanas. Mācību rezultātā saprotu , kas man jāpieliek, lai tos vispār varētu sasniegt.”

Elita Vaivode, skolotāja

 

“Kad es redzu labu piemēru, ir vieglāk saprast, kas ar teoriju bija domāts. Praktisko darbu nozīme.”

Dina Jaunzeme, pirmsskolas direktore

 

“Mērķus mācāmies uzstādīt kopš vidusskolas. Mācībās  iekļautās metodes bija iepriekš dzirdētas, tomēr iekļautie treniņi atklāja daudz jauna un patieso metodes vērtību. Zinām daudz, bet prakse atklāj metodes vērtību.”

Kristīne Bārdule, direktore

 

Jaunāko rakstu par programmu un koučingu lasiet

e-žurnālā Skolas Vārds vai

www.icf.lv

P.S. Cilvēki, kas gribētu iesaistīties programmā, prakses apkopojuma veidošanā vai kā savādāk piedalīties ar savu iniciatīvu ir ļoti gaidīti.

Rakstiet man uz ieva@kimonte.lv

 

Ar cieņu,

Ieva Kimonte

Radošuma pils

direktore

 

 

Ielādēju...      Atpakaļ