JAUNUMI

124740

Pirmais izlaidums Latvijas pedagogu koučinga programmā!
Apskatīt komentārus (0)


17.02.2014


7.februārī noslēdzās mācību kurss, kurā Latvijas pedagogiem bija iespēja pieredzējušu izaugsmes treneru vadībā apgūt pasaulē pārbaudītas efektīvas pašizaugsmes un vadības metodes. Kā atzinuši dalībnieki, tā ir bijusi patiešām vērtīga pieredze, kas veicinājusi gan personisko, gan profesionālo izaugsmi un turklāt dod iespēju uzlabot skolas un mācību procesa kvalitāti visdažādākajās formās.

Pedagogu atsaucība bija pat negaidīti liela, un, neskatoties uz to, ka valstī situācija izglītībā ir pietiekami sarežģīta un skolotājiem ir pamatoti iemesli justies pārslogotiem un nenovērtētiem, liels gandarījums ir redzēt, ka skolotāji ir patiesi sava darba entuziasti. Viņu atvērtība jauniem izaicinājumiem un gatavība darboties radoši ir īstas cieņas un apbrīnas vērta.
Nodarbībās pārliecinājāmies atkal un atkal, ka skolotāji iesaistās ar īstenu aizrautību, tiklīdz pārliecinās, ka piedāvātās zināšanas un metodes, patiešām ir reāli izmantojamas un efektīvas.
Mācības ir pilnībā interaktīvas, tiek veicināta maksimāla līdzdarbošanās, diskusijas, praktiski treniņi. Bez tam katra no piedāvātajām metodēm izmantojama daudzfunkcionāli. Piemēram, paņēmieni, kas veicina skolotāja-skolēna savstarpējo komunikāciju, var uzlabot ne tikai attiecības, bet arī stundu kvalitāti un skolēnu motivāciju, jo bieži vien tieši pārpratumi komunikācijā būtiski aizkavē visa procesa attīstību vēlamajā virzienā.
Kursu dalībnieki raksta atsauksmēs, ka piedzīvojuši daudzus ļoti privātus atklājumus arī attiecībā par saviem personiskās dzīves mērķiem, vērtībām un prioritātēm. Tā arī varētu būt viena no šī kursa stiprajām pusēm – izpratne par to, ka tikai iekšēji stabils un sakārtots skolotājs spēj nodrošināt veiksmīgu mācību darbu.
Koučinga izmantošana skolā ir vēl līdz šim neizmantots potenciāls. Prasmes izvirzīt pārdomātus mērķus saistībā ar savām vērtībām, procesu plānošana un vadība, efektīvas komunikācijas paņēmieni, pašanalīze, produktīva paštēla veidošana – tās ir tikai dažas no jomām, ko izmantot vispirms skolas un skolotāju darbā un tad nodot tālāk šo pieredzi skolēniem.
Tāpēc kursa veidotājiem ir tālejoši mērķi un šis ir tikai pirmais solis. Vistuvākajā laikā plānots īstenot paplašinātu programmu veselas skolas ietvaros, kur mūsdienīgiem paņēmieniem palīdzētu skolai attīstīties par ilgtspējīgu organizāciju ar spēcīgu komandu, kurā vienoti darbojas visas mācību procesā iesaistītās puses.

Paldies:

www.icf.lv

www.turiba.lv

Īpašs paldies koučiem un treneriem, kas vadīja mācības, dalījās pieredzē un atbalstīja dalībniekus individuālās konsultācijās!

Tie bija: Jekaterina Sokolovska, Anna Reinholde, Nataļja Lāce, Arta Biruma, Dace Ronimoisa, Agata Anča, Jānis Bedrītis, Inta Santa, Laura Kuršīte un Ieva Kimonte

Paldies Liepājas, Ērgļu un Brocēnu novadu pašvaldībām, kas atbalstīja pedagogus mācībās.

Nenovērtējams paldies pedagogiem, kas mācībās piedalījās tikai no personīgajiem līdzekļiem, tādējādi demonstrējot savu patieso motivāciju un ieguldījumu ne tikai savas, bet arī skolas attīstības veicināšanā!

 Turpinājums sekos...

Ielādēju...      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA