JAUNUMI

124751

Radošuma pils aktīvistu satikšanās Smiltenē
Apskatīt komentārus (0)


11.10.2014


Ar domu uzņemt Gaismu sevī un dāvāt to citiem 10. un 11.oktobrī Smiltenes novada Mēru muižā notika Radošuma pils aktīvistu, biedrības dibinātāja Jāņa Ošleja un Smiltenes izglītības darboņu satikšanās.

Smiltenes novada domē RP aktīvisti tikās ar novada deputātu A.Veldri, kurš pārstāv Izglītības nodaļu.Sarunas temats bija „Vērtības un pašmotivācija organizācijā”. RP dibinātājs J.Ošlejs izteica iedvesmojošas domas par mērķu izvirzīšanu un to īstenošanas ceļu . Proti,” mērķi , ko esi izvirzījis pats, tas tevi motivē,publisko, rodas atbildība.” Savukārt Ērgļu vidusskolas direktore I.Šaudiņa pastāstīja, kā viņas vadītajā skolā tiek iedzīvinātas radošās domāšanas metodes.Lielisks piemērs tam ir skolēniem un skolotājiem izveidotā dienasgrāmata jeb plānotājs,caur kuru tiek apzinātas savas skolas vērtības, piederība skolai. Izmantojot plānotāju, skolēni mācās mērķtiecīgi plānot savus īstermiņa un ilgtermiņa darbus.Turpretī par Liepājas skolotāju aktīvo iesaistīšanos radošo domāšanas metožu apguvē aizrautīgi stāstīja RP trenere J.Birzniece. Arī Smiltenes novada skolotājiem ir iespēja turpināt apgūt radošās domāšanas metodes un rast to pielietojumu dzīves kvalitātes uzlabošanā. 

Muižas saimniece Z.Bērza, kura pagājušaja gadā apguva RP kursu programmu „Radošā domāšana caur Humānās pedagoģijas prizmu” savā rezidencē mūs sagaidīja ar sveču plīvojošajām liesmiņām, rūgteno krizantēmu smaržu un skanīgu dziesmu.Pasākuma dalībnieki ceļu bija mērojuši gan no Liepājas un Blīdenes,gan no Rīgas un Jūrmalas,gan no Ērgļiem un Cēsīm. Semināra dalībniekiem šīs divas dienas bija spraiga darba pilnas, interesantu satikšanās brīžu piepildītas.Gaisā virmoja iedvesma, pozitīvas emocijas,jaunas zināšanas, iniciatīvas dzirkstis un atklāsmes, kā arī   patiess prieks par kopā būšanu .

Pasākuma dalībniekus ieintriģēja Elīna Kalniņa ar savu veidoto interaktīvo mācību materiālu „Esi pats!”. Pēc tikšanās Smiltenē Elīna ir uzaicināta uz sarunu ar Liepājas bērnudārza „Saulīte” pedagogiem.

„Vārdam ir spēks”-ar šādu apstiprinājumu mūs uzrunāja Smiltenes dzejniece M.Svīķe.Viedas atziņas,jaunrades impulsi, domas un pārdomas par dzīvi un laika ritējumu klausītājos radīja autores dzejas rindas.

 Apstiprinājumu vārda spēka nozīmei guvām arī izspēlējot RP direktores Ievas Kimontes vadīto izaugsmi veicinošo spēli.

Kopā būšanas stundās izanalizējām RP aktualitātes, izvirzījām tālākos darbības mērķus un virzienus. Apzināmies , ka tie ir orientēti uz mūsu organizācijas vērtībām-INICIATĪVA, SĪKSTUMS, RADOŠUMS, ZINĀTKĀRE, DZĪVESSPĒKS.

Kā viens no būtiskākajiem organizācijas attīstības soļiem tika noteikts biedrības izveidošana un plašāka mēroga biedru uzņemšana ,sākot ar nākamo (2015.) gadu ,un regulāru ,biedriem domātu, īpašu pasākumu organizēšana.

                           Paldies visiem, kas bija kopā ar mums un arī visiem biedrības aktīvajiem biedriem, kas bija Smiltenē ieradušies no Liepājas- J.Birzniece, D.Jaunzeme, Blīdenes-R. Bidiņa,R. Deaka ,Rīgas- I.Kimonte, J.Ošlejs, Ērgļiem-I.Šaudiņa,Jūrmalas-E.Baušķeniece, Cēsīm -L.Abramsone,Smiltenes-A.Cunska!

                           Pasākuma organizētāji RP direktore I.Kimonte un RP trenere Ilga Kušnere
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA