JAUNUMI

124801

Pedagogu nometne „Kompetences personas izaugsmei – ceļš uz pārmaiņām izglītībā” no 5. līdz 10.augustam
27.08.2018


Nometnē dzirkstīja Inese Zlaugotne ar darbošanos tēmā “Caurvijas, kur tās ir, kā tās var atrast”. Skolotāji meklēja iespējas caurviju prasmes aktualizēt vienas tēmas ietvaros.  

Kopā ar treneri Kristīni Zaksu tika atklātas un iepazītas mūsu dažādā uzvedība konfliktsituācijās. Tēmā "Lielā zive laba bija, mazo tikai pabaidīja" atklājās, ka ikvienā situācijā var atrast pozitīvo aspektu un mācīties. Personīgā pieredze ir jaunas zināšanas!

Skolotāju sirdsbalsij ieskanēties rosināja Dina Jaunzeme, piedāvājot dažādas aktivitātes tēmā “Audzināšanas darbs – nebeidzamais stāsts”. Emocijas ir mūsu ikdienas spārni. Tikai mēs paši varam izvēlēties kad, kur un kā tos izmantot.

“Pieredzes radīšana produktīvai domāšanai. Kā rodas šāda pieredze? Katram caur sevi ļāva piedzīvot Juta Birzniece un Agnis Timermanis. Redzot skolotāju aktīvo un aizrautīgo iesaistīšanos, bija skaidrs – tiek piedzīvota pieredzē balstīta mācīšanās, un, izrādās, tas var notikt arī spēles formā, it kā rotaļājoties.

Ikviens skolotājs ir arī “komandas spēlētājs” savā skolā, tāpēc ar lielu interesi visi klausījās nodarbību “Pašvadība komandās - viegli un ar prieku” , kuru vadīja Kristīne Zaksa un Jānis Ošlejs, kurš dalījās ar savu pieredzi, veidojot un vadot komandu uzņēmumā. Tas ļāva skolotājiem ieraudzīt sakarības, kuras raksturo ikvienu komandu. Skolotājiem bija iespēja it kā spoguļoties šajā stāstā, ieraugot un atpazīstot savas skolas komandu.

Gunita Elksne bija sagatavojusi ļoti daudz aktivitātes, praktiskus piemērus tēmā “Kad klase top par komandu”. Skolotāji no Gunitas varēja smelties idejas, kuras var izmantot savā ikdienas darbā. Domājam, ka skolotājiem “pielipa” arī Gunitas radošums un aizrautība!

Pavisam nebijušas sajūtas un atklāsmes nometnes dalībnieki piedzīvoja nodarbībā “Mūsu brīnumainās smadzenes”, kuru vadīja liepājnieki Viola un Andris Narbuti. Šeit notika satikšanās ar sevi caur skaņu, mieru un meditāciju.

Pēc treneres Vitas Ozolas nodarbības “Rokdarbi un starpdisciolinaritāte” bija dalībnieki, kuri ar patiesu prieku, lepnumu un aizrautību teica :”Es pirmo reizi mūžā pērļoju un man sanāca!”. Šodien pērļu zivtiņas dzīvo dažādās Latvijas pilsētās, atgādinot par piedzīvoto.

“Domā! Dari! Spēlē! Radošā domāšana un pašvadība mācību stundā”, lūk, nodarbība, kurā Agnese Sarkane un Iveta Kojāne iedvesmoja un pārliecināja, ka darot lietas darās!

Mores skolas direktore Tīna Blūma ne tikai dalījās savā pieredzē, bet arī rosināja dalībniekus savstarpēji vienam otru iedvesmot ar saviem veiksmes stāstiem audzināšanas darbā, vadot nodarbību “Radošie "eksperimenti" audzināšanas darbā”.

Aktivitātes, kuras piedzīvoja dalībnieki, piedaloties Daces un Armanda Līcīšu nodarbībā ”Ja zini- kas! Tad zini- kā!”, atklāja katram  kādu personības aspektu. Ikviens satikās savās sajūtās ar savu iekšējo bērnu, sekojot līdz Vinnija Pūka piedzīvojumiem multfimiņās.

Šī gada nometnēs dalībnieki darbojās arī supervīzijas grupās. To, ka bija interesanti, aizraujoši un vērtīgi teica ne tikai dalībnieki, bet arī grupu vadītāji Tīna Blūma, Kristīne Zaksa, Inese Zlaugotne un Agnese Sarkane. Mēs visi strādājam vienā jomā, tāpēc problēmas ir līdzīgas, bet kolēģa sniegts padoms un atbalsts, ir ļoti spēcinošs.

Kaltenes jūrmalā, kur saulīte no jūras kāpj, pavisam agrā rīta stundā, rīta aktivitātes pie jūras vadīja Kristīne Uzāre. Spēks un prieks ieplūda ikvienā caur kustību un jūras šalku!

Vakara programmas  “Mīlas tuksnesis” un “Ceriņlaimītes laiviņā…” rosināja dalībniekus uz dažādām noskaņām. Izklaidējoši muzikāls laiks ar aktīvu dalību un radošās darbnīcas, kuras vadīja Liepājas meitenes Sintija Pīrāga, Kristīne Uzāre, Evija Bērziņa un Lāsma Cepleniece, kā arī Staļģenes skolas skolotājas, katram paliks spilgtā atmiņā. Katrs no vakara ņēma sev to, ko vēlējās sirds un prāts.

Dalībnieku līdzi paņemto “Lauku labumu” degustācija bija tik liels pārsteigums! Paldies visām, kuras iesaistījās, kuras pārsteidza, kuras ar mīlestību bija gatavojušās. Jūs esiet lieliskas!

Nevar nepieminēt trīs dienu stāstu “Jūra. Pļava. Mežs”, kurš atspoguļojās galdu klājumā katrā ēdienreizē. Radošā un uzņēmīgā Evija Bērziņa bija idejas autore un realizētāja, protams, ka lielais atbalsts bija Lāsma Cepleniece un neiztika arī bez Kristīnes Uzāres līdzdalības.

Katrs dalībnieks aizbrauca ar Evijas darināto maisiņu, kurā smaržoja Kristīnes Zaksas lasītie Dobeles ceriņi. Mēs ceram, ka dzerot tēju nometnes dalībnieku pirksti pieskarsies Kristīnes Uzārs darinātajām zivtiņām, un tas viss ikvienā raisīs atmiņas par kopīgo laiku “Zivtiņās”.

Šī gada Jubilejas nometnes (5 gadi!) svētku noskaņu papildināja uzņēmuma XTM Bugg sarūpēties pludmales dvieļi. Liels paldies uzņēmuma vadītājam Mārim Radziņam un komandai par atbalstu. Radošuma pils dzirkstošais zaļums tagad aizceļojis uz dažādām Latvijas vietām – no Liepājas līdz Valkai, no Iecavas līdz Madonai…                                                                                   

Nometnes noslēgums bija emociju pārpilns. Nodarbībā “Es esmu….”, kuru vadīja Radošuma pils vadītāja Inese Zlaugotne un trenere Dina Jaunzeme, mēs visi ļāvāmies savam dzīvespriekam un spēkam, kurš bija ņemts un dots visas nometnes laikā.

Paldies visiem – gan nometnes dalībniekiem, gan nodarbību vadītājiem, gan noskaņas radītājiem, mēs kopā piedzīvojām laiku, kurš iedvesmoja! Lai visiem veiksmīgs Jaunais mācību gads, kurā dzirkstī prieks, iedvesma, spēks! Iespējams, ka kāds jau jūt vēlmi piedzīvot pedagogu iedvesmas nometni “Zivtiņos” nākamajā vasarā! Radošuma pils komanda, Kaltenes zvaigžņotajās naktīs ievēlējās – trīs dienu nometnes 2019.gadā!  No 4.-9.augustam “Zivtiņos” viss būs! Lai piepildās!


      Atpakaļ